Debatemne: Thailand Portalen (version 2004) :: Moskva - Sheremetyevo
#1
Jeg har netop fået en billet til 4500 3 uger fra 25 feb.
Men det er selvfølgelig over Moskva med Aeroflot.
Ventetid er 10 timer på vejen ned.
Hvad kan man lave i lufthavnen, skal man have dollars med ?
#2
Hvis det var mig, ville jeg undersøge om selve byen er tæt på, og om visum er besværligt, og så ville jeg gå en tur i Moskva.
Oprettet af
yeya d. 21/01-2006 13:46
#3
Ja, dollars er en rigtig god ide. Det brugte jeg ihvertfald selv, da jeg var forbi. Ellers er der absolut intet at lave, så det med en tur til byen er en god ide.
Det er verdens kedeligste lufthavn, næst efter bornholm

#4
Der er vel internet cafe ?
Oprettet af
skytte d. 21/01-2006 15:33
#5
Det er 4år siden jeg var den vej, men der er masser af forretninger og nogle steder du kan købe mad men ellers er der trappe du sidde på lige ud for Gaten Internet må du nok spørge efter når du er der
Henrik
#6
Hej,
Jeg troede verdens kedligste lufthavn var Singapore i transit BKK-CPH, for alt er lukket, når du ankommer og det er midt om natten.
#7
Da jeg skulle bestille kunne jeg vælge mellem to afgange fra Moskva med 20 minutters mellem.
Også fra Bkk igen er der to afgange med 20 min mellemrum.
Flyver de i pendulfart

#8
Så skal du sørme løbe hurtigt... og kufferterne ligeså...
Oprettet af
arnold d. 23/01-2006 09:10
#9
Jeg skal selv afsted på samme tur Lørdag den 28 januar. Jeg har sørget for lidt RUBLER så jeg an få lidt med og drikke og håber på at der er en internetcafe men kan slå sig løs på, hvis ikke er der jo kun VODKAEN tilbage