Debatemne: Thailand Portalen (version 2004) :: Hus og turer i Hua Hin

Oprettet af bruno d. 04/05-2008 11:08
#1

Vi søger efter en et hus i Hua Hin i august, der skal være plads til 4 voksne og 2 børn og med pool og tæt ved havet til rimlig pris er der nogle der har et forslag eller kan formilde.
Til jer der er formidler ture eller har erfaring i Hua Hin, har i nogle forslag til nogle en dags ture ??

Oprettet af msr - Martin Rasmussen d. 04/05-2008 16:32
#2

Hej Bruno

Prøv Locturian´s hjemmeside, der er link på DTW forsiden..

Hils Jaa

MsrGrin

Oprettet af John d. 04/05-2008 16:54
#3

Eller prøv medlemmet tuktuk som har forretning i HuaHin.


http://www.tuktou...

Redigeret af John d. 04/05-2008 16:55

Oprettet af dutling68 d. 04/05-2008 17:40
#4

eller denne her
http://www.huahin...rdark.com/

Oprettet af bruno d. 04/05-2008 18:24
#5

Jeg kender godt dem i nævner her fra siden af, men bagtanken var at de måske har så meget kendskab at de kunne formidle et god hus, så er jeg sikker på, at ældre del af familien der skal med, der ned er villig til at købet et par en dags ture.

Jeg faldt lige over dem her, er der nogle der har erfaring med dem ?

http://www.owners...pe=H&for=R

Oprettet af Frankie-boy d. 05/05-2008 00:23
#6

Hej Bruno, der er flere ting i kan lave i Hua hin, Men hvad er i til ...? SmileSkal de være kultur...? grisefest...? eller ride på hest ved stranden...?Smile
og hvad er tæt på vandet...? og i August er det 1,2,3,4 uger...?Smile

Så jeg kan sætte de "små grå celler igang" Smile

Hilsen Frankie-boy.Smile

Oprettet af bruno d. 05/05-2008 13:01
#7

De er til kan godt lide natur, kultur, men grise fest i Marlocka stil er nok ikke lige dem, men fest aften med dans/underholdning er nok lige dem.
På hesteryg er nok ikke lige dem, da de lidt op i årene.
Vi taler om 3 uger i august.
Tæt på vandet er, at man kan komme er ned på under 15 min enten gå eller måske med en tuk tuk, men det skal også være sådan at der ikke er vanvittig langt til centrum max 15 min.
konen og jeg skal nok bruge en del tid i Bangkok til at lave papir til at få børene til DK men vi kommer da også ned til byen i perioden. men de skal gerne "holdes lidt i hånde" når de skal ud og se området, for det er deres første tur til Thailand. Cool

Oprettet af Frankie-boy d. 05/05-2008 14:37
#8

Okay Bruno, jeg sender dig lige en PB.Smile

Hilsen Frankie-boy.