Debatemne: Thailand Portalen (version 2004) :: UNDSKYLD
Oprettet af BJ d. 29/11-2009 19:48
#1
Jeg vil meget gerne undskylde mine indlæg og angreb i den tråd jeg opretede i forgårs, men jeg har en diagnose der let tænder mig hvis jeg føler mig angrebet og jeg ved godt at det var meget misforstået fra min side men jeg følte mig angrebet flere genge siste aften skønt det hele bære på en stor misforståelse, jeg ved næsten ikke hvad jeg kan skrive mere den ene Vodka tog den anden med et brag til sist, men som sagt så må i alle undskylde, jeg bærer ingen nag til nogen og håber heller ikke nogen vil bære nag til mig, jeg håber i bærer over med mig UNDSKYLD.
MVH.BJ
#2
Velkommen tilbage BJ,
Ja, jeg nåede lige at poste et indlæg om at der var låst op for dig igen i en anden tråd:
http://www.dansk-...ost_113441
Lad os så få set lidt fremad. Ingen har nogle interesser i at drille hinanden eller blive sure på hinanden når vi i stedet kan hjælpe hinanden og være fælles om den fælles interesse vi nu engang har for Thailand.
Oprettet af
sony d. 29/11-2009 19:58
#3
Vil også bare sige velkommen tilbage selvom jeg har skrevet det i den anden tråd, men det er vel mere tiltrængt her.
Oprettet af JD d. 29/11-2009 20:00
#4
Velkommen tilbage, ja vi gik vel osse lige hårdt nok til den, gjorde vi ikke?!
"Gruppekram"!
JD
Oprettet af BJ d. 29/11-2009 20:25
#5
Tak, som jeg skrev bærer jeg ikke nag og håber heller ikke nogen bærer nag med mig. Jeg ved godt jeg selv gik for vidt.
MVH.BJ
Oprettet af
goldwing d. 29/11-2009 20:33
#6
soi7 skrev:
BJ:
Ja godt du kom tilbage hurtigt...det har jeg også skrevet i en pb til dig.
Jeg rejser til Pattaya om 3 dage...vi ses evt....god ferie....

Ja jeg smutter i morgen, så jeg sætter Singha`en på køl.....
Redigeret af
goldwing d. 29/11-2009 20:33
#7
Velkommen tilbage BJ

Oprettet af sabai sabai d. 29/11-2009 21:33
#8
Velkommen tilbage Mr.

BJ
#9
Rart at høre alle de "velkommen tilbage". Jeg har vist også drillet dig "lidt." Men aldrig perfid. Nogen kan tåle det og andre ikke, men det er da flot at vi kan forstå BJs nogen gange opfarende sind. Såp ved man jo også hvad man sklal reagere på og hvornår ikke, ik? eller hik.
Men hilsen til jer allesammen fra Bangkok og tager videre til Koh <samet, imorgen hvis jeg da kommer op inden udcheck fra hotellet, kl, er nu 04.35 over and out her fra.
Oprettet af
Rasmus d. 29/11-2009 22:07
#10
Jeg syntes det er stort at BJ melder klart ud, og siger undskyld, og ikke mindst at han ikke bærer nag til nogen. Vi har alle lært af denne sag. Vi har lært at vi skal respekterer og tale pænt til hinanden.
Rasmus
Oprettet af hfb d. 29/11-2009 22:48
#11
Velkommen tilbage BJ.
Kan kun tilslutte mig det nedenstående og lad os så komme fremad
Rasmus skrev:
Jeg syntes det er stort at BJ melder klart ud, og siger undskyld, og ikke mindst at han ikke bærer nag til nogen. Vi har alle lært af denne sag. Vi har lært at vi skal respekterer og tale pænt til hinanden.
Rasmus
Oprettet af
FCKdk d. 29/11-2009 23:02
#12
Stor krammer herfra og velkommen tilbage!!!!

Oprettet af jesperfrb d. 29/11-2009 23:16
#13
Godt gået BJ, og glad for at du er tilbage!
Måske vi ses i Thailand, rejser den 3/12 så er fremme den 4.
Held og lykke fremover!
Oprettet af Dream d. 30/11-2009 03:46
#14
[img]http://i146.photobucket.com/albums/r270/Poolsawas/Yf9yJd1259549639.gif[/img] is not a valid Image.
Oprettet af BJ d. 30/11-2009 08:09
#15
Tusind Tak. for alle hilsner, og jeg ville gerne drikke en bajer sammen med jer på Fredinand, men jeg ankommer først selv til Pattaya den 8 Februar, men jeg vil ønske jer en rigtig go ferie, og hvis nogen af jer er i Pattaya endu til februar, ja så tar vi sgu den bajer sammen helt sikkert og den gir jeg gerne.
MVH.BJ
Oprettet af sune d. 30/11-2009 08:49
#16
Nu er det vist ved at blive for ekstra bladet???? Er i alle nu ved at blive for gamle og bløde…… Jeg undre mig bare, fordi jeg tænker på alle de andre SUK, JackD m.v., der hurtigt blev smidt ud fordi de pludselig ikke gad finde sig i intetsigende kritik fra bedre vidende så kloge mennesker.
BJ du har stukket snudeskaftet frem, hvorfor du som os andre må finde dig i kritik fra den hårde kerne, men dette har de åbenbart nu fundet ud af, ikke er den vej denne side skal profilere sig på, så man er da ved at komme de andre sider omhandlende samme nærmere.
Kære BJ.
Jeg håber du får en god tid herude, hvis ikke er du jo ikke anderledes end 65% af os andre båthorn der er herude, så du vil aldrig falde uden for.
Du skal bare glemme disse mærkelige alt vidende mennesker, som prøver at pådutte dig deres egen meninger. Det vil du jo nok høste af hehe.
Jeg forstår ikke, at der var en der sagde. Lad os nu tænke fremad og glemme det der er sket. Hvorfor har du så stadig disse hæslige røde bær. Det undre……
Jeg er jo heller ikke som Rin og JD i samme kategori. Her mener jeg det artikulere, men jeg prøver at lære, og man får jo virkelig hjælp i dette fra de før omtalte.
Nå pyt med alt dette BJ, glem alle disse ligegyldige råd fra os alle. Tag du herud og få dine egne erfaringer. Det har vi andre sgu gjort, for sgu vi alle lytte til alle disse gode og til tider velmenende råd fra folk her. Så bliver du sgu ikke gammel.
Oprettet af Dream d. 30/11-2009 09:27
#17
Gode raad fra farang i Thailand.........Findes de ?.her taenker jeg paa alle de kloge der sidder paa det samme vaertshus 365 dage om aaret.............
Oprettet af sune d. 30/11-2009 09:40
#18
Hej dream
Så er vi jo 2 der ikke sidder som de andre du nævner. Det er vel en start hehe
Oprettet af
Lung Yao d. 30/11-2009 10:12
#19
soi7 skrev:
Goldwing;
he-he,,, vi ses der snart......den øl bliver ikke lunken når jeg er der ......skål med dig 3dec....vi ses
er der noget bedre end at sidde i 30 gr varme med en kold singha... ses...
JA, side i 30 C varme, med
2 kolde Singhaer og
1 søde kone.

#20
sune skrev:
Nu er det vist ved at blive for ekstra bladet???? Er i alle nu ved at blive for gamle og bløde…… Jeg undre mig bare, fordi jeg tænker på alle de andre SUK, JackD m.v., der hurtigt blev smidt ud fordi de pludselig ikke gad finde sig i intetsigende kritik fra bedre vidende så kloge mennesker.
BJ du har stukket snudeskaftet frem, hvorfor du som os andre må finde dig i kritik fra den hårde kerne, men dette har de åbenbart nu fundet ud af, ikke er den vej denne side skal profilere sig på, så man er da ved at komme de andre sider omhandlende samme nærmere.
Rolig Sune
Nu bad BJ selv om at blive udelukket, han blev ikke smidt ud. Sagen er nu hellere ikke unik i kraft af at andre tidligere frivilligt udelukkede da også har fået åbnet for deres profiler igen når de har haft et ønske om det.
Tja, synes da ikke at DTW prøver at ligne andre sider på nogle måder. At der så er andre sider som ligner DTW er jo en helt anden snak. Men ok, de ligner jo hellere ikke helt. Her på siden får man f.eks. ikke sin egen spalteplads for at lægge en dæmper på den enkelte.
Nå, nok om det. Tilbage til udgangspunktet.