Se indlæg
 Udskriv debat
"Ole's" Børnehjem
Suk Rak Ning
Anders, saa luk da for helvede ROEVEN.......................

i146.photobucket.com/albums/r270/Poolsawas/cooltext78887913.gif

Vogt dig for kopierne - jeg er en original
 
Jamen tillykke ole
Med dit nye børnehjem
Det ser mere proffesionelt ud end golden heart

http://thailandch.../?id=27555


Dem kan jeg da godt forstå hvis du støtter dem ole,
især når man tænker på din situation derude
så tommelen op
jeg vil genneud og se dem når jeg kommer derud
bamsen
 
Anders Jensen skrev:
Men boernene elsker naar jeg kommer og siger hej til dem, saa det goer jeg en del, da det ogsaa giver mig megen glaede


Snøft Snøft.

Anders Jeg er rørt til tåre!
 
oleskyum
deepseadivers skrev:
Anders Jensen skrev:
Men boernene elsker naar jeg kommer og siger hej til dem, saa det goer jeg en del, da det ogsaa giver mig megen glaede


Snøft Snøft.

Anders Jeg er rørt til tåre!


Ja de misbrugte børn ( på mit børnehjemGrin falder ikke mig om halsen )
men sådan er de jo så forskellige de kære børn.
 

til ole.

nu var det ikke lige dig jeg mente.

har lige set lidt på det børnehjem du støtter,det ser da meget fornuftig ud

lindy
 
Anders Jensen
du kommer der jo heller ikke hver dag, jeg kan ikke udtale mig om hvad du goer for dem naar du saa er der..... Men naar man laver aktiviteter eller koeber is til dem, saa komer man jo taetere paa for hver dag der gaar.

Det ville jeg oenske for jer alle at i kunne opleve
 
Anders Jensen
hvorfor er der ikke nogle der vil give mig et link til det fornuftige boernhjem
 
Anders Jensen
Hvorfor skulle jeg holde kaeft det er der jo ikke nogle af jer andre der goer ??
 
Nixon
Anders Jensen skrev:
Hvorfor skulle jeg holde kaeft det er der jo ikke nogle af jer andre der goer ??


Måske fordi du skader sagen med at hjælpe folk i nød mere end du gavner den bla dit eget projekt med Golden Heart er kørt ned alene på grund af dig Anders. Men vist ikke studenterhuen der trykker på dig.
 
http://www.whitehouse.gov/about/presidents/richard
Suk Rak Ning
Andersdet du har gang i nu, er praecis det samme som i den nu lukkede traad " GH " saa DERFOR !!!!!!!

SLUT HER FRA

i146.photobucket.com/albums/r270/Poolsawas/cooltext78887913.gif

Vogt dig for kopierne - jeg er en original
 
til anders

kik på bamsens indlæg no.2 kan du ikke se eller skal du bare hjæles

lindy
 
Hold nu op allesammen, kan i ikke se anders and kun skriver alt det her for at lave ballade GrinGrinGrin
 
Anders Jensen
Jeg vil ikke have balade men hvorfor kan jeg ikke stille samme spoergsmaal som i stiller ?
 
Anders Jensen
TAK for linket, det ser da fint ud, men der er ikke saa mange informationer at hente, det virker da lidt underligt ?

Den kaere Rasmussen har vaeret og besoege GH. Der er dog intet regnskab at hente selv om de beder om penge, man kan ikke se hvem der har doneret eller meget andet...!

GH har koert i saa kort tid at vi foerst er ved at faa vores foerste helvaarsregnskab, men i denne debat raaber og skriger man efter et regnskab..... det er mig saa uforstaaeligt... !

Kan nogen svare mig, hvorfor er gh's regnskab saa vigtigt, men det boernehjem i alle taler saa godt for betyder regnskabet intet ???

Det arbejde Rasmussen goer er rigtigt godt, og jeg haaber vi endag kan faa et samarbejde paa den ene eller anden maade, da vi arbejder for det samme, bare lidt forskelligt.

Jeg kan dog ikke se om dette boernehjem har en religioes eller politisk retning, er der nogle der kan svare mig paa det ?
 
Tråden lukkes midlertidigt.


ADMIN
 
Tråden genåbnes.

Vi henstiller til alle brugerne om, at holder den pæne kammertone, ellers lukkes tråden igen.

Admin
 
oleskyum
Jeg overvejer om ikke jeg skulle lave mit børnehjem om til et Co. Ltd

men mangler lidt indsigt i den slags, så er der nogen der kan fortælle mig, hvordan jeg stabler de penge på benene der kræves for et sådant selskab. ( nu er det ikke for at have arbejdstilladelse for det klarer personalet fint )

Er det bare en annonce i dagspressen om investorer søges til et velfungerende børnehjem i Thailand ?

Eller skal jeg fortælle børnenes sørgelige historier eller måske, hvor glade de er for faranger, hvad sælger bedst ?

Når det så er lavet om til et selskab så bliver vi/jeg jo skattepligtig men mon ikke der kan gives fritagelse for den uretfærdighed.

Jeg vil jo bare hjælpe, det skal jeg vel ikke strafes for ?

Håber nogen kan give mig køreplanen til de mange muligheder om hvad betaler sig bedst i Thailand.
 
Anders Jensen
Hvad er der galt med co. ltd ?

Om der hedder det ene alle andet, handler det ikke bare om alt hjaelpe nogle ?
 
oleskyum
Har du Anders misforstået spørgsmålet, jeg stillede et spørgsmål om nogen kunne hjælpe og hvad fik jeg 2 spørgsmål,

sådet hjalp ikke meget.

 
ubon lynge
OLE du kan læse mere om det på. [url]www.asap2.net/dk/index.php[/url]
engelsk aktieselskab fra kun 950 kr.

Ole jeg kan ikke finde ud af at gøre det link aktivt. Wink
Redigeret af d. 17/09-2007 08:59
Ubon.

Pibe
 
Spring til debat: