Se indlæg|
Så er Luang Phra Chainalong tilbage i DK
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 09/04-2012 22:38
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
[img]http://www.watpa.dk/images/stories/TF/phra%20chainalong.jpg[/img] is not a valid Image. For dem som var interesseret i at høre/opleve hans behandlings metoder så ville han være til at træffe på Wat Pa - Dragør fra i morgen af. Se hvad jeg skrev tidligere om hans virke her: http://www.dansk-...d_id=12786 . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| flyer |
Lagt på d. 10/04-2012 09:10
|
|
Meget øvet medlem ![]() Antal indlæg: 688 |
Lung Yao skrev: [img]http://www.watpa.dk/images/stories/TF/phra%20chainalong.jpg[/img] is not a valid Image. For dem som var interesseret i at høre/opleve hans behandlings metoder så ville han være til at træffe på Wat Pa - Dragør fra i morgen af. Se hvad jeg skrev tidligere om hans virke her: http://www.dansk-...d_id=12786 . Har du nogen viden om hvor længe han bliver? Vær mod andre som du ønsker de skal være mod dig
ทำดีได้ดี ทำชั่วได้ชั่ว Watching You |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 10/04-2012 16:33
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
flyer skrev: ......................................................................... ........................................................................ Har du nogen viden om hvor længe han bliver? Iflg. den "foreløbig" kalender så er han her til næste onsdag, hvor han ville besøge Wat Sangabharami i Esløv - Sverige. Derefter går turen sydpå til Tyskland og ender i Støvlelandet. Efter at have hentet dem fra lufthavnen fik jeg ikke uddybbet emnet om varigheden af deres ophold i DK. Men mon ikke at de ville være måske fra en 14 dages tid til en månen efter returren fra Italien. Jeg skriver De, fordi selskabet består nu af Luang Phra ChainalonG (Chainarung) og en anden af hans kollegaer fra templet/centret i Thailand, samt den thailandske kinesiolog som også var med sidste år: Udover akupuntur så behandler hun også med diverse former for "terapi" Her kan i se hvad en dansk terapeut : Lene's Terapi i Aarhus udøver: - Reflekszoneterapi http://www.lenest...enu_id=222 - Elektroterapi http://www.lenest...enu_id=223 - Koppemassage, Cuppingmassage og bindesvævsmassage http://www.lenest...enu_id=225 ![]() - Kranio Sakral Terapi - mod spændinger og smerte i kroppen http://www.lenest...enu_id=227 Og jeg ville runde af med igen at fortælle at Luang Phra Chainarung bruger " Acupressur" metode men en gummi hammer og to træ pinde ( for behandling af kvinder og p.g.a. ingen berøring af det modsat køn). . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 17/04-2012 18:40
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
Breaking News : Sidste Nyt. Saa er planerne endnu en gang aendret. Rejsen til Sverige / Wat Sanghabarami er udsat til Fredag d. 20-04-2012 og tilbagerejsen til Soendag sent aften. Saa jer som havde planer om at komme til Wat Pa her i weekenden ville ikke have mulighed for at moede ham. Han ville vaere til at traeffe igen om Mandagen d. 23-04. Tirsdag d. 24-04-2012 rejse han videre til Italien (Wat Wisaka Verona) og kommer tilbage til DK den 09-05-2012. Mandagen efter gaar turen videre til Tyskland . Jeg kommer tilbage med yderligere info for de interesserede senere. . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| flyer |
Lagt på d. 17/04-2012 21:00
|
|
Meget øvet medlem ![]() Antal indlæg: 688 |
Lung Yao skrev: Breaking News : Sidste Nyt. Saa er planerne endnu en gang aendret. Rejsen til Sverige / Wat Sanghabarami er udsat til Fredag d. 20-04-2012 og tilbagerejsen til Soendag sent aften. Saa jer som havde planer om at komme til Wat Pa her i weekenden ville ikke have mulighed for at moede ham. Han ville vaere til at traeffe igen om Mandagen d. 23-04. Tirsdag d. 24-04-2012 rejse han videre til Italien (Wat Wisaka Verona) og kommer tilbage til DK den 09-05-2012. Mandagen efter gaar turen videre til Tyskland . Jeg kommer tilbage med yderligere info for de interesserede senere. . Ved du hvad.... det er sgu lige meget!!! Det er præcis som i Thailand, regn aldrig med thai-planer!!! Aldrig til tiden, jeg har i hvert tilfælde aldrig set det i LOS Men vi klare os nok uden at se ham så!!! Vær mod andre som du ønsker de skal være mod dig
ทำดีได้ดี ทำชั่วได้ชั่ว Watching You |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 12/05-2012 00:09
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
Til de interesserede : Luang Phra Chainarung er atter i Wat Pa sammen med sine to "assistenter". Luang Phra Kru Somsak er også kommet tilbage fra Italien. Phra Chainarung med følge drager videre ti Tyskland på mandag d.14-05 og er der i en uges tid. Efter tilbagekomsten rejser de videre til Thailand . . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 22/05-2012 15:28
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
Lung Yao skrev: Til de interesserede : Luang Phra Chainarung er atter i Wat Pa sammen med sine to "assistenter". Luang Phra Kru Somsak er også kommet tilbage fra Italien. Phra Chainarung med følge drager videre ti Tyskland på mandag d.14-05 og er der i en uges tid. Efter tilbagekomsten rejser de videre til Thailand . Update med rettelse: Luang Phra Chainarung med følge ankommer i aften fra Tyskland og for de interesserede ville han være til at træffe fra i morgen og den 27-05 , drager de igen en tur til Wat Sanghabarami i Eslöv/Sverige (info for de "halv-danskere" derovre ). Og så den 29-05, punktum finale, da turen går til Thailand. P.S. Jeg skal prøve i aften at hive mere informationer ud af dem m.h.t. HVOR de kan findes i Ratchaburi, da flere har udtrykt ønske om at besøge ham ved deres næste rejse til Thailand. . Redigeret af Lung Yao d. 22/05-2012 15:36 Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 23/05-2012 11:56
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
UPDATE: "Selskabet" rejser til Eslöv allerede på Lørdag d. 26-05 og er tilbage Søndag aften på Wat Pa Copenhagen. . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| Lung Yao |
Lagt på d. 27/07-2012 23:54
|
|
Ekspert medlem ![]() Antal indlæg: 3992 |
Til de eventuelt interesserede: Luang Phra Chainarung er atter tilbage i DK (lige tilbage fra Italien). Den 31 Juli, rejser han med følge til Thailand. . Hellere tie og blive betragtet som værende "enfoldig", end åbne munden og få det bekræftet.
[url]www.thailandchildrenshome.dk[/url] [url]www.thailandchildrenshome.com[/url] |
|
|
|
| Spring til debat: |








. Det er fanme alverdens ting man kan få lavet nu om dage. 












