Se indlæg
 Udskriv debat
Badehotellet i Pattaya.
Jesse James
Jeg har tænkt mig at tage en lille ferie i Pattaya i julemåneden.
Har hørt om et dansk hotel som hedder Badehotelet. Er der nogen der kender det og hvordan finder man det,hvor ligger det Pattaya.?
 
thaibertel
SOI DUTTI bare sig det og så vil de køre dig der hen ja det er lidt svære at finde det er et dejligt sted John er ´dejlig fyr torsdagen er nok den bedste det vil du opleve, når du er i soi dutti kan du se et stort dannebrog og så er du ikke i tvivl det er nede i bunden der vil du kunde få den dejligste jule mad og hils gerne fra XXXchaing mai beer bar mvh. thaibertelGrin
 
thaibertel
Hej jesse Jams
jeg glemte han har et link
badedyret
[url]www.Pattaya-cityguide.com/badehotellet/index.htm[/url]
mvh.thaibertel


Hej ThaiBertel jeg lavede lige dit link aktivt
Redigeret af John d. 08/12-2007 16:35
 
Jesse James
Hej thaibertel,mange tak for dit svar og jeg skal nok huske at sige Soi Dutti. Også at hilse fra dig.
Hr Olsson
 
thai lover
Hej
Som sagt er Johns badehotel rigtig hyggeligt, ligeså John. Men det med navnet, bade hotel, skal man ikke tage alt for seriøst. Der hænger godt nok 2 skilte, i hver sin retning, det ene mod stranden, 10- 15 min gåtur, det andet mod svimmingpoolen, og der er nok en svimmingpool i den retning, men den tilhører ikke John.
 
thaibertel
ja det er rigtigt nok ikke et hotel ved stranden men man svømmer i glæde der så navnet er okPfftPfftPfft
mvh. thaibertel
 
Jesse James
Okay
 
BJ
De fleste dansk ejede bare og hoteller finder du på Pattaya city guide.
Der kan du for det meste finde det du søger, og der er da flere billige danske hoteller i Pattaya
MVH.BJ
Redigeret af BJ d. 26/09-2009 07:40
THAILAND
A DREAM COME TRUE
 
filihankat
Jesse James skrev:
Okay


Halvandet år efter seneste svar i tråden? Hmmm...
 
BJ
Ja nu du sir det, det kan jeg da også se. men man kan da sige han tar den med ro!Grin
MVH.BJ
THAILAND
A DREAM COME TRUE
 
vil man snakke dansk i pattaya så se dette link


http://maps.googl...01073&z=18
 
ingolf
filihankat skrev:
Jesse James skrev:
Okay


Halvandet år efter seneste svar i tråden? Hmmm...

Man stresser jo ikke i ThailandGrin
 
Spring til debat: