Se indlæg
 Udskriv debat
Forespørgsel på hoteller i Pattaya
solle
Hej

Er der nogen der kender nogle billige hoteller for under 500 baht pr. dag??
Rimelige kørestolsvenlige ikke for mange trapper.

Håber på svar..WinkWink
 
Davs Solle


ja det er nok svært at komme under 500 baht
når det skal være kørestolsvenligt.
i soi 11 honey inn der kan du selv køre ind i rullestol
Der bor som regel en anden af vores medlemmer,
som er kørestolsbruger

http://r24.org/da.../honeyinn/

bamsen
Redigeret af Webmaster d. 29/01-2008 22:47
 
Ja honey inn kan man komme ind med kørestol, men de har fået lavet en del om i stue etagen så der ikke er så mange værelser mere. Men ellers er det et udemærket hotel i hvert fald der hvor jeg boede på 1 etage, der kan være lidt larm fra gaden.
 
Baht-man
Jeg kan godt anbefale Holiday Mansion i Pattaya.
Godt og stille hotel, med værelser til 600,- og 700,- baht om dagen.
Det er også forholdsvis nemt at komme derop med kørestol, og de har værelser i "stuen", dvs. samme etage som receptionen er.

Se
http://www.thehol...ansion.com
for mere info!
 
de fleste steder er der jo en elevator, så det skulle vel værre muligt at bo de fleste steder,
men jeg kan godt følge dig solle, elevatorer i thailand har det med at gå i stykker, ligesom man aldrig aner hvornår der er strømafbrydelser.

hvis du ska bo der en måned kan du jo evt leje et værelse, i en condo, værelser i stueetager er sværre at leje ud, så de fleste udlejningsselskaber har nok nogle, hvis du skriver/ringer til dem
 
Spring til debat: